ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΣΣΠ 2008

ΝΕΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΑΡΟΥΣ ΣΚΑΚΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΟ ΡΙΟΥ

Στα σχολικά πρωταθλήματα της ΕΣΣΠ για το 2008 οι νεαροί σκακιστές του ΣΟ ΡΙΟΥ είχαν τις εξείς επιτυχίες:

  1. ΒΕΣΚΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ος στην Στ Δημοτικού
  2. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 2ος στην Γ Γυμνασίου
  3. ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 2ος στο Νηπιαγωγείο
  4. ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΠΑΝΟΣ 2ος στην Ε Δημοτικού
  5. ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3ος στην Β Δημοτικού
  6. ΚΑΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2η μαθήτρια στην Α Δημοτικού
  7. ΣΤΡΑΤΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ 3η μαθήτρια στην Β Δημοτικού
  8. ΔΑΛΙΑΝΗ ΘΕΟΧΑΡΗ 2η μαθήτρια στην Β Γυμνασίου
  9. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2η μαθήτρια στην Γ Γυμνασίου

Αναλυτικά οι βραβεύσεις ανά τάξη είναι:


ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ
1ος μαθητής ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2ος μαθητής ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
3ος μαθητής ΦΩΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
1η μαθητρία ΤΖΟΛΑ ΜΑΡΙΑ


Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος μαθητής ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2ος μαθητής ΑΝΔΡΕΟΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
3ος μαθητής ΦΑΛΑΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ
1η μαθήτρια ΒΑΖΟΥΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ
2η μαθήτρια ΚΑΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ


Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος μαθητής ΤΟΥΜΠΕΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2ος μαθητής ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ
3ος μαθητής ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
1η μαθήτρια ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
2η μαθήτρια ΚΟΥΤΣΟΥΡΗ ΑΡΓΥΡΩ
3η μαθήτρια ΣΤΡΑΤΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ


Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος μαθητής ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2ος μαθητής ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ
3ος μαθητής ΖΑΠΑΝΤΕΣ διονυσης
1η μαθήτρια ΣΤΟΥΠΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
2η μαθήτρια ΣΦΕΤΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
3η μαθήτρια ΜΑΓΝΗ ΑΛΕΞΙΑ


Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος μαθητής ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
2ος μαθητής ΣΠΑΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
3ος μαθητής ΜΠΑΜΠΟΥΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
1η μαθήτρια ΚΑΤΡΙΜΠΟΥΖΑ ΜΥΡΤΩ
2η μαθήτρια ΚΑΜΙΝΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
3η μαθήτρια ΤΖΟΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος γενικής και 1η μαθήτρια ΒΑΖΟΥΡΑ ΕΙΡΗΝΗ
1ος μαθητής ΦΩΤΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ
2ος μαθητής ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΠΑΝΟΣ
3ος μαθητής ΤΖΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2η μαθήτρια ΛΑΖΑΡΗ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ
3η μαθήτρια ΓΙΟΒΑΝΗ ΣΟΥΖΑΝΑ


Στ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος μαθητής ΒΕΣΚΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2ος μαθητής ΣΜΠΟΥΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
3ος μαθητής ΡΑΛΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
1η μαθήτρια ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ ΚΥΡΙΑΚΗ
2η μαθήτρια ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΒΙΝΑ
3η μαθήτρια ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ


Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ος μαθητής ΤΕΡΖΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΣΤΑΜΑΤΗΣ
2ος μαθητής ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3ος μαθητής ΚΑΤΣΑΪΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
1η μαθήτρια ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΒΑΪΑ
2η μαθήτρια ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ


Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ος μαθητής ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2ος μαθητής ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3ος μαθητής ΠΑΓΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
1η μαθήτρια ΠΑΧΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ
2η μαθήτρια ΔΑΛΙΑΝΗ ΘΕΟΧΑΡΗ
3η μαθήτρια ΝΙΚΟΛΕΤΑΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ


Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ος μαθητής ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ
2ος μαθητής ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
3ος μαθητής ΣΠΗΛΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
1η μαθήτρια ΒΑΖΟΥΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
2η μαθήτρια ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Στην διεξαγωγή των πρωταθλημάτων ενεργό ρόλο είχαν οι διαιτητές του ΣΟ ΡΙΟΥ:

  1. Γιώργος Γεωργόπουλος: Επικεφαλής διαιτητής- υπεύθυνος κληρώσεων
  2. Κοντογιάννης Χρίστος: Διαιτητής - επιτροπή κληρώσεων
  3. Σιέμπος Κωνσταντίνος: Διαιτητής
  4. Φουρφουρής Νίκος: Διαιτητής
  5. Ντίρλης Νίκος: Διαιτητής
  6. Παπαχριστοπούλου Κωνσταντίνα: Διαιτητής

που συνέβαλαν αποφασιστικά στην οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία των αγώνων.

Δεν υπάρχουν σχόλια: